Процес

Виготовлення кованої продукції - це складний процес, який складається з безліч маленьких операцій. На кожному етапі потрібні свої навички. У кожному процесі є свої тонкощі. Чим якісніше виконаний кожен етап, тим якіснішевиконнане все замовлення.

Список заготівок для порізки та ковки

Всю роботу над виробами ми розділили на ряд процесів. Деякі процеси бувають не потрібні. Наприклад, патинування і монтаж. Деякі грають найважливішу роль. Наприклад, проектування.

Ознайомтеся з цим розділом, якщо вас цікавить більше подробиць про процес створення кованих виробів в нашій майстерні.

КОНСУЛЬТАЦІЯ

Наші вироби починаються не з вимірів і виробництва. Перш за все, це дещо більш важливе: ідея і трохи уяви.

Приходьте до нас зі своїми ідеями і ми опрацюєм всі варіанти того, що буде працювати саме в вашому конкретному випадку. Так ми зможемо перетворити вашу ідею в єдиний в своєму роді оптимальний варіант. Це все відбудеться на тій стадії, яку ми називаємо консультацією.

Коротше кажучи, це - точка, де ми гарантуємо, що всі ваші потреби і ідеї будуть повністю почуті.

Ескіз кованих воріт - KOVANI VOROTA

Крім старого доброго обговорення про те, що ви хочете, консультація включає:

  •  Обговорення дизайну
  •  Підбір ескізів
  •  Підбір товщини матеріалів, з яких може куватися виріб
  •  Розгляд практичних і технологічних вимог
  •  Підбір кольору за зразками
  •  Визначення способу оплати і строків виконання роботи

ПІДГОТОВКА ОСТАТОЧНОГО ВАРІАНТУ

Після первинної консультації ми беремося до справи.

Заміри

Якщо ви обрали в нашому каталозі конкретний виріб, то є два варіанти:

1. коли ескіз виробу не потребує доопрацювання. Тоді ми відразу можемо приступати до узгодження таких деталей, як ціна, строки виготовлення, колір фарбування і підписувати договір.

2. Другий варіант зустрічається частіше. Як правило, перед узгодженням остаточних ескізів, потрібно виїхати на об'єкт і провести усі виміри. Підігнати креслення по факту. Можливо, переробити деякі вузли. У випадку з воротами, перевірити місця кріплень. Підібрати оптимальний варіант монтажу. Після виправлень в ескізах і кресленнях, можна підписувати договір і приступати до роботи.

Процес креслення в AutoCAD

Кожний зроблений на замовлення виріб вимагає часу і уваги. Тому ми намагаємося в період остаточного узгодження зробити 3Д модель - точну копію майбутнього виробу і накласти її на фотографію місця установки. Це дозволить бути на 100% впевненим у результаті і на ранній стадії побачити всі можливі нюанси.

ПОЧАТОК ВИГОТОВЛЕННЯ

Після отримання передоплати, ми починаємо виробництво. Роздруковуються креслення і ескізи.

Зклейка креслень ковки в натуральну величину

Склеюється ескіз виробуу натуральну величину. Заміряються довжини заготовок. Складається таблиця матеріалів і кількості. Купується метал і, обов'язково, зачищається металевими щітками від іржі і окалини. Нарізається за розмірами.

Порізка заготівок для ковки

Частина металу йде ковалю на кування, а частина відправляється в цех для збірки каркасів і вузлів, які не потребують «втручання» коваля.

КУВАННЯ

Процес кування завжди сприймався чимось таємничим. Насправді це пов'язано не з магією або чарами, а з тим, що в куванні є безліч технік і технологій, навчання яким потребуєбагато часу, сил, хороших вчителів і великого бажання. Тому ніхто не поспішає ділитися такими знаннями. До цього потрібно дійти. Навчитися кувати можна за 5 хвилин, а стати ковалем можна тільки через роки.

Процес ковки волют на гарячу

У нашому виробництві також є свої відпрацьовані технології. Одна з них, наша гордість, - це художнє кування профільних труб. Процес кування труби набагато складніше, але результат того вартий. Наші ковані вироби, особливо ворота, легше аналогічних виробів з повнотілих кованих прутів. Зовні їх не відрізнити, але за рахунок такої переваги як легкість, автоматика з такими воротами прослужить набагато довше, ворота легше відкривати в ручну і т.і. Така технологія дає можливість застосовувати матеріали більшого перетину, що помітно покращує вигляд.

Далеко не всі елементи куються з труби. Також ми виковуємо повнотілі прути круглого, квадратного і прямокутного перерізу. Розетки, вставки, листя, накладки та інші елементи. Деякі специфічні елементи купуються готовими.

Ковка ручки для воріт з квадрату 20мм

ЗБІРКА

Наступний етап виготовлення можна назвати основним. Левова частка часу виготовлення кованого виробу припадає на цей етап. Він включає в себе збірку каркасів і рам, підгибання кованих завитків, підрізування закінчень, прихватку і обварку всього виробу.

Зачистка заготівок перед зварюванням на гріндері

Процес збірки не такий складний в технологічному плані, як кування, але він вимагає акуратності, ретельності, послідовності, навичок зварника і не рідко кмітливості. Варто відзначити, що дійсно якісна робота при збірці може бути виконана тільки професійним інструментом і обладнанням (наявність зварювального напівавтомата, лазерних рівнів, кутомірів, магнітних тримачів, шліфмашинок, зручного робочого столу та ін.) Можна, звичайно, обійтися простим електродуговим зварюванням електродом, однією болгаркою і рулеткою, але це не наш метод.

Збірка частин калітки за допомогою струбцин

Досвід людини, що збирає вирібвідіграє велику роль. Як відомо, будь-яку роботу можна зробити сотнею різних способів. Від вибору способу залежить швидкість виготовлення і якість виробу. На цьому етапі у нас також є свої технології і методи, які допомагають прискорити роботу і, відповідно, здешевити кінцевий виріб.

Процес збірки калітки на кресленні в натуральну величину

Приварка пластини під електромеханічний замок

ЗАЧИЩЕННЯ

Наступний крок - це початок оздоблювальних робіт кованого виробу. Потрібно зачистити болгаркою всі зварювальні шви. Тут важливо дотримуватися золотої середини. Зачистити горбки, виступи і нерівномірності після зварювання, але, в той же час, залишити достатній провар місць зварювання.

Процес зачисти зварних швів кутовою шліфмашинкою

Робота ця брудна і галаслива. Якщо ви любите бенгальські вогники, то обов'язково подивіться, як орудує болгаркою спеціаліст зі збірки.

Після зварювання на виробі залишаються бризки металу. Варто відзначити, що чим якісніше зварювальне обладнання, чим краще воно налаштоване і чим вища кваліфікація зварника, тим цих бризок менше. Їх потрібно видалити. Частина бризок зчищається чашечною щіткою, а решта відбиваються зубилом.

Кріплення рейки до відкатних кованих воріт

За необхідності, на цьому етапі ставляться хомути.

ФАРБУВАННЯ

Процес фарбування починається з тривалої підготовки. Підшпакльовуються місця стиків хомутів, можливі раковинки, стики листів з каркасом і т.і. Після затвердіння шпаклівки вона зчищається наждачним папером, а також щітками і шарошками.

Шпатлювання хомутів та зачистка

Останнім підготовчим до фарбування етапом є знежирення поверхні металу. Далі, можна підійти до обробки різними способами: оцинкувати гарячим методом, промастити перетворювачем іржі, віддати на порошкове фарбування. У всіх цих методів є свої плюси і мінуси.

Зачищені секції кованих перил перед фарбуванням

Спираючись на багаторічний досвід, нашим оптимальним рішенням стала ідеальна зачистка металу (до білого кольору) і фарбування ґрунтовкою Хімрезерв з фосфатом цинку у два шари (різними кольорами).

Грунтовка Хімрезерв

Другий світлий шар фарби кованих воріт

Потім, фарбуємо турецької фарбою CST Dr.Ferro. Фарба CST має дві хороші лінійки: з молотковим ефектом і з металевою стружкою. Фарба з металевою стружкою чудово виглядає на кованих воротах і хвіртках.

Фінішний шар фарби з металічною стружкою

Але ми не обмежуємо вас у виборі фарби. Вона може бути будь-якою (від автомобільної до танкової). Ми, також, можемо пофарбувати і дешевою, наприклад, ПФ 115, але тоді ми не зможемо дати гарантію.

Наша думка, що можна фарбувати дуже багатьма фарбами, головне підготувати добре основу і дотримуватися всіх технологічних вимог виробника фарби.

ПАТИНУВАННЯ

Наступний крок не обов'язковий, але дуже популярний. Для створення ефекту старовини і потертості кольорового металу, на межі і виступи кування пензликом або губкою наноситься фарба кольору міді, бронзи, золота, срібла і т.і. Патинування може бути, як сильним, так і легким.

Патенування акриловою фарбою Композит

Є спеціальні патини виробництва Німеччини, Польщі, Туреччини, але як показала практика і час, дуже добре тримаються, не вигоряють на сонці і мають привабливий вигляд патина на основі акрилової METALLIQ. Вона легко наноситься, швидко сохне і не конфліктує з іншими типами фарб.

Сіра фарба з бронзовою патиною

МОНТАЖ

Заключним виробничим етапом є монтаж кованих виробів. Це дуже важлива і відповідальна частина. Багато в чому монтаж залежить від правильного проектування і вимірів.

Монтаж кованих воріт та систем автоматики

Останнім часом, ми намагаємося на монтажах максимально уникати зварювальних і зачистних робіт. Так званий, "чистий монтаж". Багато кріпимо на анкерах, дюбелях, заклепках, саморізах по металу. Технологічний прогрес і велика кількість кріплення допомагають в цьому.

Монтаж кованих перил на саморізах

Після монтажних робіт необхідні місця підфарбовують пензликом на місці в два шари і наноситься патина.

Монтаж калітки вигляд з двору

Після закінчення монтажу, ви приймаєте роботу. Ми з вами підписуємо акт приймання-передачі. Розраховуємося і тиснемо руки, але ми не думаємо "До побачення назавжди", ми сподіваємося, що це, тільки, початок гарної дружби (навіть якщо наступного разу ми побачимо вас через десятки років).

Готова кована хвіртка

Ковані огородження з ліхтарями і кованими решітками