FAQ

Замовлення кованих воріт ручної роботи є гарною інвестицією, так як класичні ворота ніколи не вийдуть з моди. Вироблені у нас ворота, при правильному використанні і належному догляді, повинні прослужити більше 10-ти років. Ось кілька рекомендацій, як продовжити термін служби  таких виробів:

ЗМАЩЕННЯ РУХЛИВИХ ЧАСТИН КОВАНИХ ВОРІТ

Всі рухомі елементи в воротах повинні бути змащені. У розпашних воротах це петлі. Якнайкраще для змащування підійде солідол. Він має густу консистенцію і не стікає як масло. Солідолом повинні бути змащені і шестерні з рейками у відкатних воротах. Тоді механізм прослужить набагато довше.

Якщо є підозра, що в рухливих елементах мало мастила, то немає нічого складного щоб це виправити. В даному випадку працює приказка «кашу маслом не зіпсуєш». Змащеннянеобхідно проводити акуратно, оскільки у випадку потрапляння на інші предмети, мастильні матеріали важко змиваються.

ДОГЛЯД ЗА ФАРБУВАЛЬНИМИ СЛОЯМИ

Пофарбовані нами ворота мають три шари фарби і патинування. Вони розраховані на експлуатацію на свіжому повітрі. Особливого догляду фарба не потребує. Головне , уникати ударів, подряпин, не обробляти хімією, прибирати вчасно сніг. Якщо пробилася іржа, то ці місця потрібно зачистити і нанести кілька шарів фарби. Так іржа не буде поширюватиметься і псувати вигляд.

Ворота можна мити звичайною водою (не під високим тиском) без використання будь-яких хімічних засобів.

ЗАХИСТ ВІД СНІГУ І ЛЬОДУ

Якщо на воротах утворився лід і він не заважає їх функціонуванню, то його краще не зачіпати так само, як і на вашому авто. Якщо випало багато снігу, то його потрібно прибрати до відкривання воріт. Тоді не буде додаткового навантаження на системи автоматики. При прибиранні снігу намагайтеся не вдаряти лопатою по воротах).

ВОРОТА (ХВІРТКА) ПОЧАЛИ ПОГАНО ЗАКРИВАТИСЯ

Щоб зясувати причину, потрібно уважно роздивитися ворота (хвіртку). У хвіртках причиною може бути електричний замок або просідання стовпів, якщо вони зроблені неправильно. У воротах може бути проблема з фундаментом або закладними. Більшість проблем можна вирішити, але їх потрібно вирішувати відразу, не доводячи до серйозної поломки.

ЗМІНИВСЯ ПРОМІЖОК МІЖ СТУЛКАМИ ВОРІТ

Таке може статися , якщо під стовпами поганий фундамент. У наших широтах (Київська обл.) промерзання грунту може досягати до 1,1 метра. Якщо фундамент підготовлений на меншу глибину і без піщано-гравійної подушки, то мерзлий грунт може підняти ворота разом зі стовпами (або тільки одним стовпом). Тому, фундамент під кованими воротами повинен бути загальним і цільним, з хорошим армуванням.

Ще проблема може полягати в закладних під петлі. Це, як правило, пластини з привареними арматурами. Ці арматури повинні бути загнуті на кінцях і глибоко входити в стовп. Вони приварюються до основного армування стовпа.