FAQ

Кілька речей, які потрібно розглянути вибираючи розмір майбутніх воріт та хвіртки.

ЯКИЙ РОЗМІР ВОРІТ ЗРУЧНІШИЙ?

Відповідь на це питання суб'єктивне. Якщо у ворота будуть заїжджати в основному легкові авто, то 3 метри отвору достатньо. Якщо час від часу буде заїжджати вантажний транспорт або потрібно виїздити/заїжджати заднім ходом, то зручнішим буде отвір в 4 метри. Цей розмір ми взяли за стандарт, проектуючи ковані ворота. Якщо ж ворота плануються для в'їзду фур, то розмір бажано зробити ще більшим.

У будь-якому випадку, важливу роль відіграє декоративна складова. Окресліть нам свою задачу, і ми порадимо ширину і висоту воріт.

КАКАЯ СТАНДАРТНА ШИРИНА ХВІРТКИ?

У хвіртках немає встановленого стандарту. Є популярні розміри, які більш зручні у використанні. Таким розміром можна вважати 1х2 метра. За шириною хвіртки зручні від 900 мм до 1150мм.

ЯКИМИ МАЮТЬ БУТИ СТОВПИ ПІД КОВАНІ ВОРОТА?

Якщо ви збираєтеся зробити стовпи під ковані ворота і хвіртку, то можете прислухатися до наших рекомендацій. Фундамент під стовпи повинен бути загальним з хорошим армуванням. Глибиною не менше 1 м. З піщано-гравійної подушкою. Шириною 300мм. Стовпи 300х300мм і висотою близько 2х метрів. Якщо ворота розсувні, то до армування воріт потрібно приварити закладні пластини під петлі. Стовпи повинні бути в рівень. Як правило, стовпи оздоблюють якимось матеріалом, тому не забудьте врахувати цей розмір під обраний матеріал.

Якщо до стовпів потрібно підвести дроти під освітлення, електрозамок або автоматику, то попередньо до заливки бетону треба вкласти гофру або водопровідну трубу з дротиком. За дріт потім прив'яжуться і протягнуться дроти. Для деяких систем, пов'язаних з відеоспостереженням, потрібно закласти окремі труби, щоб не було наведень і перешкод.

ЯК ВИМІРЯТИ ОТВІР ПІД ВОРОТА ТА ХВІРТКУ?

Правильний обмір отвору потрібно виконувати з використанням рівня і рівної планки. Планка прикладається за рівнем до стовпа в тому місці, де будуть ворота. Така ж планка прикладається до протилежного стовпа. Якщо на стовпі є опуклості або нерівності, то це стане помітно. Також, стовпи перевіряються на вертикальний рівень. Залишається заміряти відстань між планками.

СКІЛЬКИ МІСЦЯ ПОТРІБНО ПІД ВІДКАТНІ ТА РОЗПАШНІ ВОРОТА?

Під відкатні ворота основне місце потрібно вздовж паркану. Розмір в півтори довжини прорізу для воріт. Дуже незручно, коли відкатні ворота відкочуються в сторону хвіртки і перекривають її. Враховуйте цей момент при плануванні.

Для розпашних воріт місце потрібно в тих сторонах, куди відкриваються ворота. Мінімум, це половина довжини отвору. Правильнішим буде, коли ворота будуть відкриватися у двір.

ЯКИЙ ПРОМІЖОК ПОВИНЕН БУТИ ВІД ЗЕМЛІ ДО ВОРІТ?

Зручним проміжком можна вважати 60-80мм. Якщо рівень землі в радіусі дії воріт не рівний, то розмір можна коригувати. При великих проміжках вам можуть надокучати чужі кішки та собаки. При маленькому проміжку може бути багато проблем взимку.